úgy döntöttem pár napja, kikapcsolódásként (háhá) írok majd ide minden nap. frappánsan más vegyületcímet adva mindig, melynek kapcsán fitogtathatom a (nemigenlétező) farmaktudásom is (jipijé). kicsit belekattantam, igen. ez volt, ha jól rémlik, szombaton, nos, így sikerült. nem láttam cs.t csütörtök óta, akkor is milyen volt már, bőgtem az ölében a fejemmel, rémromantikus. nem szabadna hagynom, hogy ennyire eluralkodjon rajtam ez az egész (ezt mintha már említettem volna itt...), és vannak is hullámok, becsszó, néha például egészen el tudom magammal hitetni, hogy nem annyira létkérdés mégsem a szigorlat. de akkor meg minek ülök fölötte napi tizensokórát. minek teszi tönkre a bőröm, az emésztésem, az idegrendszerem, a hajam, a lelkem. olyan fölösleges. de komolyan. sokszor hittem már ezen az egyetemen, hogy nem lehet tovább fokozni (a szívatást, a bántást, az anyagmennyiséget, az értelmetlenséget, a satöbbit), de le a kalappal, mert megint sikerült rácáfolniuk. hátköszi.
és tudom, hogy ez még nem az, de már most rájöttem, hogy nekem minimálisan se menne a távkapcsolatosdi. utálok telefonálni, utálok a semmiről beszélni csak azért, hogy beszéljünk, utálom a nullkontaktust, utálom benne magamat, ahogy semmi kedvem az egészhez. én szép akarok lenni újra, vagy legalábbis szebb. és ketten lenni budán, nem egyedül pestilányként. fúj, mocskos sznobizmus.
a címről pedig csak annyit a rend kedvéért, hogy egy antiemetikum és dopaminkettőreceptor-antagonista és benzamid. ahogy jóbanrosszban hű társa, a trimethobenzamid is, ami könnyű, mert annak legalább a nevében benne van a struktúra, csak minek, mert úgyis megjegyezhetetlen. visszatérve a metoclopramidra, az úgy van, hogy hat egyrészt centrálisan a kemoszenzitív triggerzónára (ott gátolja a mindenféle ingerek/vegyületek kiváltotta izgalmat, és így csökkenti a hányást), másrészt viszont kuriózumként (najóó, nem teljesen, mert a domperidonnak is van hasonló hatása) a periférián is hat. mégpedig fokozza a gyomorürülést és a vékonybél felső szakaszának motilitását. vagyis prokinetikum. aminek köszönhetően nemcsak hányinger/hányásban, de bizony gerd-ben és reflux oesophagitisben is fel lehet használni. meg posztoperatív gastroparesisben. ja és nem szabad elfelejteni, hogy ebbez valószínűleg a szerotoninötháténégyreceptor-agonizmus is szerepet játszik, bizony. jó lenne, ha most már megjegyezném. amit ír ez az okos könyv. aminek a tizensokezres gerince simán szétszakadt az ölemben.
úgy szeretném kialudni magam. és nem fogom.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése